Главная / Технологии / Поливинилацетатні дисперсії

Поливинилацетатні дисперсії

sthumb_itemgroup-dispersiya-polivinilacetatnaya-pva-_139503622065802010Поливинилацетатні дисперсії отримують також періодичним способом в реакторі при безперервному перемішуванні і температурі 65 — 75 С. незаполімерізованного винилацетат відганяють під вакуумом. Отриману дисперсію переводять в змішувач, куди додають пластифікатор і, якщо потрібно, інші компоненти.

Полівінілацетатна дисперсія з останнього реактора в каскаді надходить самопливом в горизонтальні змішувачі 26, що працюють поперемінно (на схемі умовно показаний один змішувач), в яких проводиться нейтралізація дисперсії водним розчином аміаку і доведення її до необхідної в’язкості водою. У разі необхідності пластифікацію дисперсії також проводять в цих змішувачах.

Полівінілацетатна дисперсія http://kley-pva.com.ua/catalog/itemGroup/2-dispersiya-polivinilacetatnaya-pva готується шляхом полімеризації мономера — вінілацетату-у водному середовищі. Винилацетат емульгує в воді за допомогою відповідного емульгатора і в присутності захисного колоїду. Потім за допомогою водорозчинного ініціатора (перекис водню) мономер полімер-ється. Виділяється при полімеризації тепло можна легко відвести, так як утворюється дисперсія має порівняно низьку в’язкість і тому легко рухома. Пластифікатори заважають процесу полімеризації і тому здебільшого вводяться в уже готову дисперсію. В принципі можливо також розчиняти тверду Полімеризується-ванну смолу у відповідному розчиннику, а потім диспергировать в воді. Однак подібний процес складний і тому знаходить лише обмежене застосування.

Полівінілацетатна дисперсія містить близько 50/0 смоли і пластифікатора (зміст останнього може досягати 50 вагових частин на 100 вагових частин смоли), решта — вода.

Полівінілацетатна дисперсія (емульсія) застосовується при нормальній температурі (без підігріву) для заклеювання корінця книжкового блоку, в тому числі і без шиття, для критих брошур обкладинкою і для інших робіт. Допускається розведення дисперсії водою. Клей досить швидко висихає в результаті вбирання папером дисперсійного середовища (води) і злипання частинок смоли в безперервну плівку, а також внаслідок випаровування деякої кількості води.

Поливинилацетатні дисперсії виготовляються з розміром частинок 1 — 3 мкм. Полівініл-ацетатні дисперсії випускаються як непластифіковані — марка Д 50Н, так і пластифіковані — марка ДБ 48 / 4С з додаванням 4% (мас.) Дибутилфталата. Це в’язкі рідини білого кольору, без грудок і сторонніх включень; допускається наявність поверхневої плівки.

Не забудь поделиться с друзьями:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ещё нет голосов, опубликуйте перым!)
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Яндекс.Метрика