...

Як написати лист Дідові Морозу правильно: зразок, шаблон, приклад

Як написати листа Діду Морозу

Скоро Новий Рік, і як же ж хочеться, щоб заповітну мрію все таки виконав Дід Мороз та поклав під ялинку саме той подарунок, який хочеться. Знайомо?

Годі й нагадувати, що діти в 21 сторіччі розвинені та в казки не дуже не вірять. Але дитина не може не мріяти (та й дорослі мріють теж, признаймося!). Позитивне мислення і вміння мріяти допомагають дітям досягати певних цілей не гірше, ніж вміння розбиратися в гаджетах та нових технологіях. Сучасні психологи радять і дорослим вчитися уявляти собі бажані результати та досягнення, щоб в майбутньому домогтися успіху.

Лист Дідові Морозу – це ефективний спосіб навчити дитину формулювати свої власні бажання та послідовно втілювати їх у життя. Крім того, сьогоднішні фантазії та мрії вже завтра перетвориться на креативність, яка дійсно допомагає в колективі та в професії. Треба ретельно обговорювати з дітьми зміст листів і разом думати, яку на цей Новий Рік заповітну мрію можна втілити без Діда Мороза, а для якої знадобиться білобородий чарівник.

Як написати лист Діду Морозу від дитини 2-3 років?

Насамперед, починати писати листи можна і треба вже в 2-3 річному віці. Чому? Справа в тому, що малюк вже в такому віці може сформулювати, що саме йому хочеться: «ляльку з коляскою», «іграшку-трансформер», «щоб бабуся не хворіла» і так далі. Ви повинні разом вибрати гарний конверт, ретельно скласти список бажань, пояснити малюку, що діду ввічливо пишуть “Вітаю”,”Добрий День”, “Дякую”, «Здрастуйте», «Будь ласка», тощо.

Пам’ятайте, складаючи «лист бажань», підведіть малюка до такого бажання, мрії чи фантазії, що збудеться. Хоча б одне. Обов’язково попросіть дитину написати в текст своє ім’я, щоб «Бо Дід Мороз повинен знати, чий це лист». Виріжте разом чи якусь сніжинку або намалюйте ялинку та покладіть все це в конверт. Разом надішліть листа: зліпити сніговика і вкласти лист йому в руку; можна урочисто віднести його на укрпошту, опустити в поштову скриньку з написом “Україна”; заховати листа в морозилку, щоб почекав Діда Мороза.

Лист Діду Морозові від дитини 4-6 років?

Фантазія у дошкільнят аж б’є барвами. Ви самі будете здивовані, коли дізнаєтесь, які казкові мрії і фантастичні бажання у дітей 4-6 років можуть народжуватися. Заохочуємо, це корисно. Нехай мріє про щось фантастичне, показуючи комусь приклад; не будемо заважати.

В цьому віці готуйтеся до відповідей на сотні та тисячі питань: де живе Дід Мороз, на чому пересувається, скільки в нього оленів, як подарунки потрапляють під ялинку, тощо. Разом малюйте картинки про Новий 2016 рік та зиму, робіть орігамі чи аплікації. Взагалі то, оформити можна по різному, навіть у вигляді бланку. Обговорюючи з дитиною зміст листа, можна починати прищеплювати такі поняття, як альтруїзм і співпереживання: які подарунки попросити у Діда Мороза для мами чи тата? Для самого Діда Мороза? Для сусіда, товариша і так ділі. Саме в цьому віці вже пора пояснювати, що дід насправді виконує далеко не всі бажання, але що-небудь цього року обов’язково збудеться.

Як написати листа Діду Морозу від дітям 7-8 років?

Із школярем молодшого шкільного віку список мрій складайте прискіпливо та ретельно, так як можна недооцінити ступінь розвитку дитини. Насамперед, розкажіть, які іграшки можна просто купити в місцевому магазині, а які речі навіть Дід Мороз не зможе подарувати. Поговорить з дитиною, чи можна зробити щось, щоб прискорити виконання бажань? Спробуйте запевнити його, що потрібно хотіти якийсь індивідуальний подарунок, а не популярний модний гаджет чи іграшку, яка є вже у більшості класу. Зробіть так, щоб дитина не соромився говорити про те, що накопичилося у нього в душі. Його новорічне бажання може бути і нематеріальним, наприклад, щоб мама з татом не сварилися або тато більше проводив з сином часу? Включіть в список нематеріальні бажання дитини: виграти олімпіаду, з’їздити на море цього літа, закінчити рік на відмінно, тощо.

А що далі? Діти більш старшого віку, як правило, пишуть такі листи на українській мові вже самі, хоча можна й російською. А потом самі й відправляють.

Як оформити зразок листа Дідові Морозу?

“Вітаю, шановний Дідусь Мороз! Мене звуть Аліна, мені сім років. Я живу в місті Київ разом зі своїми мамою та татом та молодшою сестричкою Катею. Я дуже люблю Київ, тому що він великий, красивий, цікавий та головний! Цього року я перейшла у другий клас, навчаюся дна відмінно. Мене за це постійно хвалять батьки, обидва дідусі та бабусі, вчителі. Я часто відвідую різні гуртки, але найбільше мені подобаються танці. Також дивлюся регулярно “Танцюють всі” та “Х-фактор”. У цей Новий рік я б дуже хотіла в подарунок маленьку кішку! Будь ласка, здійсни мою мрію у 2016 році, мама і тато теж хочуть котика. До побачення, Дідусь Мороз. Бажаю тобі здоров’я, щасливого і веселого Нового року. З повагою, Аліна.”

На яку адресу писати?

На жаль, якоїсь єдиної адреси в Україні немає. Деякі телеканали проводять акції, і тоді листа можна надіслати їм.

Адреса Санта Клауса в Лапландії: Santa Claus, Arctic Circle, 96930, Rovaniemi, Finland

Антон Куц

One comment

  1. Первый раз со своим Кирюшой будем писать письмо Деду Морозу. Спасибо за статью, действительно развёрнуто по возрастным группам. И фишка с морозилкой – то что нужно.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.