Як подовжити молодість? Це питання в усі часи хвилювало людство. Чи є способи довго залишатися молодим не лише душею, а й тілом? На це питання шукали відповідь вчені Гарвардського університету. Про те, що їм удалося дізнатися, можна прочитати на сайті Sundries.
Молодість мозку – молодість тіла
На думку дослідників Гарвардського університету, можна довго відчувати себе молодим, якщо постійно тренувати свій мозок. Як це зробити? Щоб зберегти високий рівень когнітивних функцій мозку, потрібно:
-
Вчитися чомусь новому, наприклад, вивчати іноземну мову. Це один із найкращих способів тримати інтелект «молодим». З віком людина втрачає вміння швидко переключати увагу з одного об’єкта на інший без втрати уваги. Люди, які добре знають дві та більше мов, довше зберігають опір цьому процесові.
-
Опановувати нові професії, а точніше – новий вид занять. Науковці вважають, після сорока років опанування нового виду діяльності стимулює створення нових нервових зв’язків у мозку.
-
Займатися фізичною активністю. Якщо в людини «сидячий» спосіб життя, тоді додаткова фізична активність в позаробочий час – обов’язкова. Рух для нормальної роботи мозку просто необхідний, адже саме він стимулює кровообіг та забезпечує його киснем. Науковці наполегливо радять кожного дня практикувати хоча б мінімальну фізичну активність.
-
Радіти життю. Так-так, саме радіти. Буває, нелегко знайти причину для радості у повсякденному житті, але варто пам’ятати, що мозок людини дуже любить позитивні емоції. Вчені з Балтімора та Сіетла спостерігали за тим, як старіє 6 тисяч людей. Вони виявили, що коли людина постійно відчуває незадоволення, на неї обов’язково чекатиме розумовий занепад у старості.
-
Займатися нейробікою, тобто виконувати вправи для розвитку мозку. Про які вправи йде мова? Про такі, які зможуть активізувати роботу мозку. Для цього потрібно деякий час побути «лівшою» або виконати яку-небудь просту роботу із заплющеними очима. Кожного дня людина автоматично виконує безліч справ. У такому випадку її мозок починає лінуватися, не обдумує кожну дію. Вправи з нейробіки допоможуть повернути мозок до активної роботи.
Раціон
Тим, хто хоче довго зберігати свою молодість, вчені пропонують додати кілька правильних харчових звичок:
-
Снідайте зерновими пластівцями. У порції цільнозернових пластівців – добова норма фолієвої кислоти, що необхідна для зниження рівня гомоцистеїну – небезпечної для серця речовини.
-
З’їдайте щодня хоча б 2 яблука, адже вони – джерело корисних речовин для організму.
-
Якомога частіше їжте банани – у них міститься калій, що допомагає попередити інфаркт.
-
Пиво та коктейлі замініть на червоне вино. Воно знижує ризик онкозахворювань.
-
Пам’ятайте, що вітамін С – найкраща профілактика грипу та застуди.
-
Випивайте не менше двох літрів води щодня. Таким чином можна зберегти молодість та пружність шкіри.
-
Для підвищення імунітету з’їдайте хоча б три плитки чорного шоколаду на місяць.
Хочете дізнатися ще більше цікавого про наукові дослідження? Тоді читайте sundries.com.ua – там на вас завжди чекає свіжа добірка новин.