...

Відсьогодні в Україні діють нові, спрощені процедури оформлення суден і вантажів в портах

Ілічівський морський порт

Ця інформація з’явилася вчора на Урядовому порталі.

Міністерство інфраструктури оголошує про старт реалізації розроблених відомством заходів із дерегуляції в морських портах. 8 вересня починає діяти низка дерегулятивних заходів, визначених Постановою Кабінету Міністрів «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів» від 07.07.2015 №491. У зв’язку з цим станом на 7 вересня всі 13 пропускних пунктів у портах України забезпечені оновленими технологічними схемами пропуску вантажів, транспортних засобів та людей через державний кордон.

Згідно з розпорядженням Мінінфраструктури, Адміністрація морських портів України разом з фахівцями Державної прикордонної служби розробила технологічні схеми, які запроваджують нові, спрощені процедури оформлення суден і вантажів у портах. Міністерство отримало погодження цих схем від усіх контролюючих служб – фітосанітарної, ветеринарної, екологічної, санітарної, митної.

За дорученням Міністерства філіали ДП АМПУ провели інструктаж по роботі за новими схемами для всіх компаній, що працюють у портах (експедиторів і суднових агентів). Відтепер всі вони керуватимуться спеціально складеною пам’яткою щодо дій по обробці суден і вантажів.

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури ініціювало запровадження дерегуляції в портах у липні поточного року. Тоді ж перелік відповідних ініціатив було передано на погодження Кабміну. На підготовку до запровадження нового порядку морським портам було надано 45 днів.

Набуття чинності урядовою Постановою №491 8 вересня означатиме суттєве скорочення кількості перевірок суден і вантажів, а також задіяних в цих процедурах контролюючих органів. Зокрема, скасовується комісійний контроль безпосередньо на борту суден. Відтепер ця процедура буде здійснюватися лише за наявності документально визначеної підстави, причому вантажні операції в порту проходитимуть без затримок.

Документ також передбачає новий порядок контролю закордонних суден, чий маршрут пролягає через кілька українських портів. Так, перевірки здійснюватимуться в першому порту прибуття і порту виходу судна з території України.

Крім цього, урядовою Постановою №491 в портах запроваджується принцип мовчазної згоди при електронному документообігу, а також скасовується ручний радіологічний контроль вантажів у разу наявності в порту стаціонарних приладів.

Серед інших інновацій – запровадження іншого порядку огляду, зважування і сканування товарів, доставлених морським транспортом. Згідно з новими правилами, всі ці процедури матимуть проходити у спеціально обладнаному місці на території портового терміналу. Аби ця норма запрацювала, до 1 січня 2016 року портові оператори мають забезпечити відповідні умови.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.